Sezóna 2015/2016
Premiéry v sezóně 2017/2018
Premiéry v sezóně 2017-2018 "Sezóna (ne)sourodých dvojic"

VŠECHNY BÁJEČNÝ VĚCI
Příběh mladého muže, jehož matka se pokusí o sebevraždu - a on se rozhodne začít psát seznam věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet. Zažijete výstředně povznášející náhled na život i podvratný smysl pro humor. A pokud se nebojíte, můžete s hlavním hrdinou ztvárnit postavy v jeho životě!

Režie: Zdeněk Bartoš

KRÁLOVA ŘEČ
David Seidler

Předlohou oscarového filmu o logopedických problémech krále Jiřího VI. je divadelní hra, kterou autor teprve po smrti královny matky (2002) zpracoval do filmového scénáře. Princ Albert, syn krále Jiřího V., se trápí vážným problémem - koktáním. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Pomůže excentrický terapeut řeči, Australan Lionel Logue?

Režie: Petr Mikeska

ABSOLVENT
podle románu Charlese Webba pro divadlo upravil Terry Johnson s použitím filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho

God bless you, please, Mrs. Robinson. Divadelní verze románu, podle kterého byl natočen film s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli. Benjamin dokončil univerzitu a nemá žádné představy o tom, co v životě dělat. A aby to neměl jednoduché, svede ho o generaci starší paní Robinsonová. Když pak Benjamin začne chodit s její dcerou, začne ten pravý kolotoč. Kultovní příběh o ztrátě panictví a iluzí.

Reže: Konrád Popel

SEX NA VLNÁCH
Norm Foster

Jedna noc, jedno město, několik různých párů. Prvnímu je nabídnuto pět tisíc dolarů za sex v přímém rozhlasovém přenosu. Rocková hvězda odolává svodům fanynky. Striptérka, která neumí tančit, jde na kobereček k šéfovi. Manželka opouští muže, který se honí za kariérou v rádiu. Děje se rafinovaně prolínají a navazují na sebe, takže vzniká zábavný mnohovrstevnatý příběh.

Režie: Zdeněk Bartoš

MARIE STUARTOVNA
Friedrich Schiller

Jedno z nejproslulejších dramat evropského romantismu vybudoval autor kolem mocenského a osobního konfliktu dvou velkých žen anglické historie - Marie Stuartovny a Alžběty Anglické. Na jedné straně vášnivá žena a kajícná hříšnice, na druhé straně pyšná, malicherná, ale vnitřně nejistá vládkyně. Mistrovsky zpracované drama je působivou sondou do lidského nitra v situaci vítězství i porážky.


Režie: Zdeněk Bartoš

MILUJU TĚ, ALE.
Joe Di Pietro, Jimmy Roberts

Rozpustilá hudební jízda moderními vztahy mezi mužem a ženou od prvního rande po společné stáří. Sled skečů a hudebních čísel spojuje břitký humor, skvělá muzika. Komorní muzikál s kapkou nostalgie glosuje nikdy nekončící zápas mezi oběma pohlavími.

Režie: Jiří Bábek

ZÁZRAK V ČERNÉM DOMĚ
Milan Uhde

Groteskní obraz jedné rozhádané rodiny, plné zakonzervovaných iluzí a křivd. "Černý dům" je ve skutečnosti výstavní funkcionalistická vila právníka Pompeho, jeho ženy, dvou synů a dcery. Hluboko zahrabaná tajemství vyplouvají na povrch spolu s vodou z prasklého vodovodního potrubí.

Režie: David Šiktanc

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA
podle Hanse Christiana Andersena

CHEBSKO-KARLOVARSKÁ KOPRODUKCE
Klasický pohádkový příběh chlapce Kaje a dívky Gerdy, která se svého kamaráda pokusí zachránit z moci Sněhové královny a střepů kouzelného zrcadla, které mu vnikly do srdce a do očí. Dobrodružné putování přes zahradu věčného léta i loupežnické doupě zavede Gerdu až do královnina ledového paláce.

Režie: Michal Hába
© Západočeské divadlo v Chebu | Tvorba webu: Žijurád Multimedia | webmaster@divadlocheb.cz | Grafika: K. Wewiorová