Milí diváci,
zde můžete psát své postřehy, nápady, připomínky, kritiky a jiné vzkazy pro
Západočeské divadlo v Chebu.
 příspěvků    |
Radim Vizváry - malá ochutnávka na DJH

https://video.aktualne.cz/dvtv/zvladnu-napodobit-slepici-ale-divak-je-uz-narocnejsi-umim-ro/r~13d96ef072d011e78edb0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=zabavabox&utm_content=editor1&utm_term=position-3
04. 08. 2017 09:10:58
zdch
Ano, Daniela Šišková odchází do příbramského divadla. Bude ale nadále hrát v inscenacích Adéla ještě nevečeřela - Cejch - Noc bláznů a Ženy na pokraji.
Novou posilou souboru bude Petr Németh z brněnské JAMU.
02. 07. 2017 13:19:51
Julie
Dobrý den chci se zeptat zda letos někdo opustí divadelní soubor ? Děkuji
27. 06. 2017 16:20:55
V jako Vendeta
Chtěl bych poděkovat Veronice za příspěvek a vyzvat divaky aby takovéto(ac negativni) vjemy sdíleli. Vazim si velice všech divadelních profesí a uvadeček velice, ale mají veliky vliv a velikou moc ovlivnit celkový zážitek z představení. A jak říká Spidermenuv striček Uncle Ben \"S velkou mocí přichází velká zodpovědnost\"
26. 06. 2017 12:59:52
Veronika
ZDCH Obchodní odělení: To, že označení \"zadáno pro školy\" v programu chybí, je vlastně jedna ze zásadních věcí, kvůli čemu k těmto třenicím dochází, takže je moc dobře, že představení takto označíte. No a druhá stránka je způsob, jakým se uvaděčky v těchto případech chovají a jak se s nastalou situací vypořádávají. Způsob usazování dětí chápu, ale ani to neopravňuje nikoho se k veřejnosti chovat jako k těm, kteří omylem přišli do divadla a tedy se tam s nimi teď musí někdo otravovat - obzvlášť, není-li z programu patrné, že je to divadlo určené jen pro školy. V tom případě, tam veřejnost přišla dle programu naprosto správně a upřímně - dvě, tři, čtyři místa (více veřejnosti nikdy za tu dobu nepřišlo), že by se nenašly v celém divadle? Přistavění židlí je běžnou praxí. Takže i po Vaší odpovědi si říkám, že je stres a autoritativní způsob jednání s lidmi příchozími na dopolední představení, úplně zbytečný. Nehledě na to, že ne všechna dopolední představení jsou pro školy. Tímto si tedy způsobujete jen to, že na tato představení, nikdo chodit nebude. Děkuji za Vaši reakci a přeji pěkný den.
24. 06. 2017 10:38:17
Petr Strnad
Chebské uvaděčky jsou opravdu nepříjemné. Hlavně paní v přízemí vpravo.
23. 06. 2017 16:45:23
ZDCH Obchodní oddělení
Pro paní Veroniku
Dopolední představení uváděná od 10 hodin jsou zadána pro školy. Máte pravdu, označení \"zadáno pro školy\" v programu chybí a od nové divadelní sezóny 2017/18 to bude u dopoledních představení uváděno. Představení si školy objednávají s velkým předstihem a místa mají rezervována dle objednávky. Skutečný počet studentů/žáků je znám až na místě po jejich usazení. V případě, že představení navštíví několik škol, samozřejmě jejich usazení chvíli trvá. /usazení se provádí dle jednotlivých škol a ročníků/. Teprve zbylá místa mohou být nabídnuta k doprodeji veřejnosti. Samozřejmě může nastat situace, kdy žádná volná místa nebudou. Doporučuji proto, předem se informovat v Obchodním oddělení o možnosti návštěvy dopoledního představení /č. tel. 354 432 522/, případně raději volit představení uváděné v odpoledních hodinách .
23. 06. 2017 12:28:56
Veronika
Konečně mohu zase po letech navštěvovat divadlo (děti dorostly). Co se herců a představení týká, 10x hurá a potlesk s poklonou až na zem za každé představení. Jediné co mi kazí zážitek jsou uvaděčky, nebo spíše \"odvaděčky\". Dopolední představení - úplně vždy doprovázené s povzdechnutím \"vy asi nejste ze žádné školy, že jo... no tak to si budete muset počkat, jestli zbude místo\", jsme se všemi \"z veřejnosti\" vždy odveleni stranou, dokud neprojdou zástupy škol. Jistě že pokaždé zbude minimálně celá řada míst nebo celé patro \"které je pro dnešek zavřené\", ale nikdy si nelze odpustit to napínavé čekání, jestli lidé, třebaže dorazivší na představení z Varů a jiného okolí, si budou moct sednout. S tím vším spojené negativní emoce a velká nervozita \"veřejnosti\"... jak to, že by nemuselo být místo, když se nikde nepíše, že je to představení jen pro školy, a to jako teď máme jet domu...aj. Pokaždé je uklidňuji, že se vždy místo najde, ale se vší vážností si nikdy pokladní neodpustí ještě několik komentářů o tom, že \"místo téměř jistě nebude, protože je úplně plno\"... Po sednutí všech školáků a nepříjemném pobíhání uvaděček po divadle, kam tedy s tou veřejností, jestli nahoru, dolů, se sebe sama ptám, zda opravdu musím úplně pokaždé absolvovat ten stres a nepříjemné čekání, zda vůbec představení uvidím. Posledně jsem si i vyslechla, že \"toto představení není vhodné pro děti (adéla) to je tam určitě neberte\" a na \"obávám se, že není žádné volné místo, počkejte si stranou\", jsem musela utěšovat syna, který se na představení těšil bezmála měsíc. Po 25ti minutách čekání, a toho stresujícího shánění místa \"pro veřejnost\", jsme byli dvě minuty před představením v rychlosti usazeni do prořídlé řady (zatím co balkon byl úplně prázdný). Syn v rychlosti dosedl, chystal se sundat batůžek (jistě že tam nebude sedět s ním opřený) a klobouk, obojí nebylo možné si v té rychlosti odložit jinde a prostě se v tom stresu zapomene, se v tu ránu přihnala rázným krokem uvaděčka, ať si okamžitě sundá batoh, že \"nám tady roztrhá potahy\" a klobouk, protože \"ostudo, do divadla se přece klobouk nenosí\". Jako pardon... díky tomuhle si pokaždé musím sakra rozmýšlet, jestli mi dopolední divadlo za tento stres stojí, přestože syn má divadlo velice rád a vydrží v divadle tiše a nadšeně sedět i 3h vkuse. Takže za tohle jeden megalomanský mínus. Naštěstí nám vždy výkony herců, pokaždé zvednou náladu a domů jdeme už s úsměvem na rtech.
23. 06. 2017 00:14:44
Regina
Obdivuji soubor chebských herců. Živost mu dodávají neustále se měnící nové tváře a výbornou úroveň kvality si drží díky stálicím, na které se při každém představení znovu těším. Děkuji hercům, že zkulturňují náš život, často i mimo divadlo. Vidím je všude, kde se něco děje - plesy, průvody, chebské dvorky, vystoupení pro děti, .... naposledy zrovna na slavnostech na hradě, kde byli všichni opět naprosto výborní - na parném sluníčku v historických kostýmech a přesto do toho šli naplno, byli věrohodní, zapálení pro věc, prostě profíci. Moc vám děkuji a těším se na příště. :-)
09. 06. 2017 23:15:42
Lydie
Dva životy pana Perla - už hodně dlouho jsem nic tak krásného neviděla.
Moje milé divadlo - děkuji.
09. 06. 2017 08:20:43
Venuše Hofrajtrová
Tak se nám to konečně povedlo, zkoordinovat náš rodinný sobotní večer s představením Ženy na pokraji nervového zhroucení, které jsem velmi toužila vidět. A \"ženy\" v čele s excelentní Vladimírou Vítovou mě nadchly, pobavily, okouzlily, dojaly. Výborné herecké, pěvecké i hudební výkony všech na jevišti. Děkuji za mimořádný divadelní zážitek.
08. 06. 2017 10:27:47
Poslední Cyrano...
Dnes jsem ho viděla počtvrté... poprvé v novém obsazení... s velkým očekáváním... možná i čekáním na toho našeho... chebského... který byl v této roli skvostný... a zase bude, i když v jiné...
Skončil Cyrano... krásné představení... a já zase plakala... už počtvrté...
Tomáši a Petře, děkuji... Bobina
21. 05. 2017 00:13:37
Dva životy pana Perla - krása, mysterie, něha, klid, bravurní vedení loutek, podmanivá hudba... pokud se chcete zklidnit, uvést do světa fantazie, pak vzhůru do divadla. Tento poněkud neobvyklý počin si zaslouží Vaši pozornost. Určitě jsem nebyla na této \"terapii\" naposled.... Bobina
03. 05. 2017 08:29:18
Bohyně lovu a zvěře
Drazí, myslím na vás, ZLOMTE VAZ!!!
29. 04. 2017 18:18:42
Hana P.
Já měla podobnou zkušenost.Objednané lístky zaplatit přes portál jsem nemohla.Odkaz zaplatit online a stránka byla přesměrována na portál gopay.Ukázala se tabulka pro zadání čísla karty ,platnosti a ověření cvv.Do tabulky nešlo zapsat žádné údaje.Navíc konečná cena nebyla cenou objednaných vstupenek.Byla tam 1 kc.
29. 04. 2017 11:21:04
Jan
Pane Keblušek jste asi upadl na hlavu.Takto jsem přes kartu platil již přes 90 vstupenek.Gopay mě včera vysloveně vyhodilo a místo 360,-kč za vstupenky se ukázala cena 1Kč.Nešlo se vůbec dostat do kolonky číslo karty atd.Takže nedělejte ze mě idiota,protože plácáte blbosti!!!Mám i na toto tvrzení několik svědků.V tomto systému se již stalo několikrát že byla chyba u Vás a ne u mě!!!Dále v divadlo v K.V. jsem objednal vstupenky a rezervace byla přes 3 týdny.Takže si nechte Vaše připitomělé argumenty a nedělejte z lidí blbce.Podle toho co zde píšete bych řekl že jste absolutní amatér.....
28. 04. 2017 18:47:03
Vláďa Keblúšek
Vyjádření k prodeji vstupenek: Program, který využíváme je nejrozšířenější v ČR. Rezerva na dva dny je u všech prodejců - Tickeportal a Tickestream. Lidé si vstupenky mají zakoupit a neblokovat je pro ostatní. Je to logické a doufám, že i pochopitelné. Pokud jde o Gopay - je to nejrozšířenější prodejní systém. Není pravda, že nejde využít karet - právě jen kartou se dá platit. Klient neplatí žádné provize!!!! To vše jde za divadlem. Tak jak to popisujete to spíš vypadá, že jste nikdy nákup nedělal. Pokud jde o prodej v Aši a infocentrech - naše vstupenky se dají z domova zakoupit po celém světě. Není tedy pro nás výhodné dávat předprodej do infocentra a platit provize. Není to ekonomické a je to v dnešní moderní době zbytečné.
28. 04. 2017 14:41:37
Jan
Vážené divadlo
Velice rád chodím na Vaše představení avšak už nejsem moc rád když si mám prodloužit či zakoupit vstupenky.Rezervace na dva dny je opravdu malá.Na představení za měsíc, každé dva dny prodlužovat.Karlovarské divadlo má rezervaci i na měsíc (záleží na termínu).
Pokud nejste z Chebu je pak těžké hlídat věčně termín rezervace.
Druhá stránka je online platba,která je rovněž katastrofální.Go pay funguje jak se mu chce a třeba při objednání více lístků se ukaže cena 1kč a vůbec nereaguje na nic.Go pay požaduje další registraci na jejich stránkách a samozřejmě další peníze takzvané provize. Někdy proběhne platba bez problémů a je to do minuty vyřízené,ale ne jenom já mám zkušenost 50 na 50.Proč nemáte povolení online platební karty,které třeba již zmiňované KV divadlo má a vše funguje bez problémů.Bohužel nemáte ani dohodu nebo smlouvu třeba s Ašským infocentrem na zakoupení lístků.
Možnost zavolat na Vaše obchodní oddělení je sice náhradní řešení,ale někdy jsem se nedovolal. Byl bych rád kdyby se změnil systém aspoň třeba rezervace.

27. 04. 2017 23:00:17
Lidi, všimli jste si vůbec aprílového vtípku /viz novinky/??
Tak tohle mě hodně pobavilo :-))) Bobina
18. 04. 2017 14:34:29
arabrab
...naprosto uvěřitelný David Beneš!!!...nepřekonatelný hlas Michala Švarce, klobouk dolu, ani jedno přeřeknutí při té záplavě slov...okouzlující Pavla Janiššová...a Vlaďka Vítová, již hotová žena :)...to čtvrteční PRAVDA
18. 04. 2017 09:11:54
© Západočeské divadlo v Chebu | Tvorba webu: Žijurád Multimedia | webmaster@divadlocheb.cz | Grafika: K. Wewiorová